ز گهواره تا گور آپدیت شید

هدف آپدیت شید

آپدیت شید راه اندازی شد که مطالبی که میخوایم به دوست ها و آشناهامون آموزش بدیم فقط به یک یا دو نفر ختم نشه و مخاطب بیشتری داشته باشه و بتونه به آدم های بیشتری کمک بکنه.
هدف اول و اصلی آپدیت شید مسئولیت اجتماعی هست. در کنارش برندسازی برای تک تک آدم هایی که توش تولید محتوا می کنن هم خیلی مهمه. هدف آپدیت شید به غیر از آموزش به بقیه، ایجاد فضای مناسب برای رشد کسایی که علاقه به آموزش دادن دارن و کمک به تبدیلشون به اساتید با تجربه هست.

تاریخچه

زمانی بود که چند نفر از فامیل ها و دوست هام ازم خواستن که بهشون زبان آموزش بدم و من چون وقت نداشتم و این امکان هم وجود نداشت که همشون رو یک جا جمع کنم به این نتیجه رسیدم که اگر مطالب آموزشی رو اینجا منتشر کنم تو زمان صرفه جویی کردم و مخاطب های بیشتری هم میتونم داشته باشم.

اسم آپدیت شید رو انتخاب کردم تا عمومی باشه و بتونه شامل هر موردی باشه. شاید آپدیت شو یا آپدیت شیم قشنگ تر بود نمیدونم! ولی آپدیت شید رو انتخاب کردم. البته اسم واقعا مهم نیست و مهم نیت هست و بس.

تو ایران ما نباید بخیل باشیم تو یاد دادن

مسائل مالی

من معتقدم هرکاری که خوب و درست انجام بشه میتونه فایده مالی هم داشته باشه ولی نمیخوام نیتم مالی باشه و میخوام مخاطبم هم این رو بدونه.

اگر یک روزی قرار شد از آپدیت شید هر مدل درآمد مالی وجود داشته باشه قطعا بین تمام اعضا با توجه به میزان کاری که انجام دادن به طور عادلانه تقسیم میشه.

مخاطب آپدیت شید

مخاطب آپدیت شید همه افرادی هست که به اینترنت دسترسی دارن در نتیجه از 15 سال تا 55 سال بیشترین مخاطب های مارو تشکیل میدن. آدم هایی که دنبال یاد گرفتن مطالب جدید هستن. با توجه به موضوع مورد آموزش مخاطب ممکنه متفاوت باشه. برای مثال با توجه به آمارهای آموزش زبان آنلاین، مخاطب ما برای آموزش زبان 70 درصد خانم ها و 30 درصد آقایون و اکثرا تو رنج سنی 30 تا 40 سال هستند.
برای موضوع عکاسی با توجه به ریت کلاس های عکاسی حضوری، مخاطب 25 تا 45 سال و 80 درصد خانم ها هستند.

موضوعات

من سعی کردم با آموزش زبان شروع کنم چون بیشترین تقاضا رو داشت. ولی در نهایت میخوام هر چیزی رو که فکر میکنم بیشتر از عموم بلد هستم رو توش به اشتراک بزارم مثل عکاسی و نکاتی درمورد کار با کامپیوتر.
چون سلامت خودم برام خیلی مهمه، تصمیم گرفتم بیشتر درمورد زندگی به سبک سالم تحقیق کنم و میخوام نتیجه این تحقیقاتم رو اینجا هم منتشر کنم.


کار تیمی

ضرورت کار تیمی توی کارهای عام النفعه خیلی بیشتر از جاهای دیگست. برای کارهای عام المنفعه چون درآمدی وجود نداره و ما از زمان های آزادمون استفاده میکنیم و ممکنه زمان آزادمون با توجه به شغلمون خیلی زیاد نباشه، هرچی تعدادمون بیشتر باشه سریع تر و راحت تر میتونیم به نتیجه ای که میخوایم برسیم.

ما به هم نیاز داریم تا به همدیگه انگیزه بدیم برای ادامه.

ضمن اینکه هر آدمی یک تیپ شخصیتی داره و توی یک سری کارها مهارت داره و توی یک سری کارهای دیگه ضعیفه. برای مثال من فیلم و عکس رو راحت ادیت میکنم و میتونم متن بنویسم (مثل همین توماری که الان نوشتم) ولی تو انتخاب موضوع و تولید محتوا مشکل دارم. از طرفی با توجه به مشغله کاریم برای آپلود منظم مطالب و روابط عمومی و صفحات مجازی زیاد وقت ندارم. به جز اینا کارهای دیگه ای هم هست که میشه برای بهبود آپدیت شید انجام داد که من لیست بعضیاشو دارم و میدونم خیلی کارهای دیگه هم میشه انجام داد که من اصلا ازشون اطلاع ندارم.
در نتیجه هر آدمی با هر مدل تیپ شخصیتی و اخلاق و توانایی میتونه به کار تیمی ما کمک کنه و یه گوشه ی کار رو به عهده بگیره.